Ohmite TWW5JR43E
TWW5JR43E
Part No.:
TWW5JR43E
Datasheet:
ShinYuaTWW5JR43E.pdf
Description:
RES 0.43 OHM 5% 5W RADIAL
Resistance:
430 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
5W
TemperatureCoefficient:
±400ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 275°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.492 L x 0.354 W (12.50mm x 9.00mm)
NumberofTerminations:
1.024 (26.00mm)