Mechatronics Fan Group UF80AM23-BTHR-F
UF80AM23-BTHR-F
Part No.:
UF80AM23-BTHR-F
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYuaUF80AM23-BTHR-F.pdf
Description:
AC FAN AXIAL 80X80X38MM 230V, HI
Packaging:
Bulk
Series:
UF80AM
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
230VAC
Size/Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
34.0 CFM (0.952m³/min)
StaticPressure:
0.260 in H2O (64.8 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
40.0dB(A)
Power(Watts):
11.00W
RPM:
3250 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
-40 ~ 194°F (-40 ~ 90°C)
ApprovalAgency:
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaUF80AM23-BTHR-F.pdf
1. How to order UF80AM23-BTHR-F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the UF80AM23-BTHR-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UF80AM23-BTHR-F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UF80AM12-BTHR-F UF80AM23-BTHR-F UF80AM12-BWHR-F
Part Number UF80AM12-BTHR-F UF80AM23-BTHR-F UF80AM12-BWHR-F
Manufacturer Mechatronics Fan Group Mechatronics Fan Group Mechatronics Fan Group
Packaging Bulk Bulk Bulk
Series UF80AM UF80AM UF80AM
ProductStatus Active Active Active
Voltage-Rated 230VAC 230VAC 230VAC
Size/Dimension Square - 80mm L x 80mm H Square - 80mm L x 80mm H Square - 80mm L x 80mm H
Width 38.00mm 38.00mm 38.00mm
AirFlow 34.0 CFM (0.952m³/min) 34.0 CFM (0.952m³/min) 34.0 CFM (0.952m³/min)
StaticPressure 0.260 in H2O (64.8 Pa) 0.260 in H2O (64.8 Pa) 0.260 in H2O (64.8 Pa)
BearingType Ball Ball Ball
FanType Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial
Features - - -
Noise 40.0dB(A) 40.0dB(A) 40.0dB(A)
Power(Watts) 11.00W 11.00W 11.00W
RPM 3250 RPM 3250 RPM 3250 RPM
Termination 2 Terminals 2 Terminals 2 Terminals
IngressProtection - - -
OperatingTemperature -40 ~ 194°F (-40 ~ 90°C) -40 ~ 194°F (-40 ~ 90°C) -40 ~ 194°F (-40 ~ 90°C)