Taiwan Semiconductor Corporation UGF2004G
UGF2004G
Part No.:
UGF2004G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
ShinYuaUGF2004G.pdf
Description:
DIODE ARRAY GP 200V ITO-220AB
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Cathode
DiodeType:
Standard
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
20A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
950 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr):
20 ns
Current-ReverseLeakage@Vr:
5 µA @ 200 V
OperatingTemperature-Junction:
-55°C ~ 175°C