Taiyo Yuden UP025CH100J-B-BZ
UP025CH100J-B-BZ
Part No.:
UP025CH100J-B-BZ
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaUP025CH100J-B-BZ.pdf
Description:
CAP CER 10PF 50V CH AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
CH
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.079 Dia x 0.091 L (2.00mm x 2.30mm)