Taiyo Yuden UP050B561K-NAC
UP050B561K-NAC
Part No.:
UP050B561K-NAC
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaUP050B561K-NAC.pdf
Description:
CAP CER 560PF 50V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
B
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm)