Taiyo Yuden UP050CH010M-B-B
UP050CH010M-B-B
Part No.:
UP050CH010M-B-B
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaUP050CH010M-B-B.pdf
Description:
CAP CER 1PF 50V C0H AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0H
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm)