Taiyo Yuden UP050RH010M-B-B
UP050RH010M-B-B
Part No.:
UP050RH010M-B-B
Datasheet:
ShinYuaUP050RH010M-B-B.pdf
Description:
CAP CER 1PF 50V R2H AXIAL
Packaging:
Tray
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
R2H
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm)