Taiyo Yuden UP050SL620J-KFC
UP050SL620J-KFC
Part No.:
UP050SL620J-KFC
Datasheet:
ShinYuaUP050SL620J-KFC.pdf
Description:
CAP CER 62PF 50V SL AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
62 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
SL
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm)