Taiyo Yuden UP050SL680J-B-B
UP050SL680J-B-B
Part No.:
UP050SL680J-B-B
Datasheet:
ShinYuaUP050SL680J-B-B.pdf
Description:
CAP CER 68PF 50V SL AXIAL
Packaging:
Tray
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
SL
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm)