Taiyo Yuden UP050UJ100J-B-B
UP050UJ100J-B-B
Part No.:
UP050UJ100J-B-B
Datasheet:
ShinYuaUP050UJ100J-B-B.pdf
Description:
CAP CER 10PF 50V U2J AXIAL
Packaging:
Tray
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
U2J
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm)