Taiyo Yuden UP050UJ200J-KFC
UP050UJ200J-KFC
Part No.:
UP050UJ200J-KFC
Datasheet:
ShinYuaUP050UJ200J-KFC.pdf
Description:
CAP CER 20PF 50V U2J AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
U2J
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm)