Taiyo Yuden UP050UJ2R2K-NAC
UP050UJ2R2K-NAC
Part No.:
UP050UJ2R2K-NAC
Datasheet:
ShinYuaUP050UJ2R2K-NAC.pdf
Description:
CAP CER 2.2PF 50V U2J AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
U2J
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm)