CTS-Frequency Controls VFH2224-50M
VFH2224-50M
Part No.:
VFH2224-50M
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
VFH2224-50M.pdf
Description:
IC
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Series:
VFH2224
ProductStatus:
Obsolete
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
50 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
20mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.303 L x 0.205 W (7.70mm x 5.20mm)
Category:
Oscillators
Datasheet:
ShinYuaVFH2224-50M.pdf
1. How to order VFH2224-50M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the VFH2224-50M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VFH2224-50M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VFH2224-50M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VFH2224-106.250M VFH2224-50M VFH2224-125M VFH2224-40MHZ
Part Number VFH2224-106.250M VFH2224-50M VFH2224-125M VFH2224-40MHZ
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series VFH2224 VFH2224 VFH2224 VFH2224
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
BaseResonator Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output HCMOS, TTL HCMOS, TTL HCMOS, TTL HCMOS, TTL
Voltage-Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
AbsolutePullRange(APR) - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Current-Supply(Max) 20mA 20mA 20mA 20mA
Ratings - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.303 L x 0.205 W (7.70mm x 5.20mm) 0.303 L x 0.205 W (7.70mm x 5.20mm) 0.303 L x 0.205 W (7.70mm x 5.20mm) 0.303 L x 0.205 W (7.70mm x 5.20mm)