TE Connectivity Laird VG1505PL
VG1505PL
Part No.:
VG1505PL
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaVG1505PL.pdf
Description:
ANT OMNI VOY 150-174MHZ 250
Packaging:
Bulk
Series:
Voyager®
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
162MHz
FrequencyRange:
150MHz ~ 174MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
Features:
Termination:
N Type Female
IngressProtection:
MountingType:
Bracket Mount
Height(Max):
0.098 (2.50mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaVG1505PL.pdf
1. How to order VG1505PL on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the VG1505PL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VG1505PL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VG1505PL.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as VG1505PL pin diagram, VG1505PL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VG1502 VG4505 VG4065 VG1505PL VG1505
Part Number VG1502 VG4505 VG4065 VG1505PL VG1505
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Voyager® Voyager® Voyager® Voyager® Voyager®
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band) 162MHz 162MHz 162MHz 162MHz 162MHz
FrequencyRange 150MHz ~ 174MHz 150MHz ~ 174MHz 150MHz ~ 174MHz 150MHz ~ 174MHz 150MHz ~ 174MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5
ReturnLoss - - - - -
Gain - - - - -
Power-Max - - - - -
Features - - - - -
Termination N Type Female N Type Female N Type Female N Type Female N Type Female
IngressProtection - - - - -
MountingType Bracket Mount Bracket Mount Bracket Mount Bracket Mount Bracket Mount
Height(Max) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)