Stackpole Electronics Inc VM2JBR100
VM2JBR100
Part No.:
VM2JBR100
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaVM2JBR100.pdf
Description:
RES 0.1 OHM 5% 2W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
VM
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
TemperatureCoefficient:
±800ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.433 L x 0.276 W (11.00mm x 7.00mm)
NumberofTerminations:
0.846 (21.50mm)
Category:
Through Hole Resistors
Datasheet:
ShinYuaVM2JBR100.pdf
1. How to order VM2JBR100 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the VM2JBR100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VM2JBR100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VM2JBR100.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as VM2JBR100 pin diagram, VM2JBR100 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VM2JB10R0 VM2JB22R0 VM2JB68R0 VM2JB47R0 VM2JBR100
Part Number VM2JB10R0 VM2JB22R0 VM2JB68R0 VM2JB47R0 VM2JBR100
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series VM VM VM VM VM
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 100 mOhms 100 mOhms 100 mOhms 100 mOhms 100 mOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
TemperatureCoefficient ±800ppm/°C ±800ppm/°C ±800ppm/°C ±800ppm/°C ±800ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 0.433 L x 0.276 W (11.00mm x 7.00mm) 0.433 L x 0.276 W (11.00mm x 7.00mm) 0.433 L x 0.276 W (11.00mm x 7.00mm) 0.433 L x 0.276 W (11.00mm x 7.00mm) 0.433 L x 0.276 W (11.00mm x 7.00mm)
NumberofTerminations 0.846 (21.50mm) 0.846 (21.50mm) 0.846 (21.50mm) 0.846 (21.50mm) 0.846 (21.50mm)