Stackpole Electronics Inc VM3JB33R0
VM3JB33R0
Part No.:
VM3JB33R0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaVM3JB33R0.pdf
Description:
RES 33 OHM 5% 3W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
VM
ProductStatus:
Active
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.492 L x 0.335 W (12.50mm x 8.50mm)
NumberofTerminations:
1.024 (26.00mm)