NK Technologies VTUJ-420-24U-DIN
VTUJ-420-24U-DIN
Part No.:
VTUJ-420-24U-DIN
Manufacturer:
NK Technologies
Category:
Current Transducers
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaVTUJ-420-24U-DIN.pdf
Description:
AC/DC TRANSDUCER 500 VOLTS INPUT
Packaging:
Box
Series:
VTU-DIN
ProductStatus:
Active
ForMeasuring:
AC/DC
SensorType:
Current Sensor
Current-Sensing:
NumberofChannels:
1
Output:
Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Sensitivity:
Frequency:
0Hz ~ 5kHz
Linearity:
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
24V
ResponseTime:
500ms
Current-Supply(Max):
OperatingTemperature:
-20°C ~ 50°C
Polarization:
Bidirectional
MountingType:
Chassis Mount
Category:
Current Transducers
Datasheet:
ShinYuaVTUJ-420-24U-DIN.pdf
1. How to order VTUJ-420-24U-DIN on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the VTUJ-420-24U-DIN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VTUJ-420-24U-DIN?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VTUA-420-24U-DIN VTUC-420-24U-DIN VTUF-420-24U-DIN VTUJ-420-24U-DIN
Part Number VTUA-420-24U-DIN VTUC-420-24U-DIN VTUF-420-24U-DIN VTUJ-420-24U-DIN
Manufacturer NK Technologies NK Technologies NK Technologies NK Technologies
Packaging Box Box Box Box
Series VTU-DIN VTU-DIN VTU-DIN VTU-DIN
ProductStatus Active Active Active Active
ForMeasuring AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
SensorType Current Sensor Current Sensor Current Sensor Current Sensor
Current-Sensing - - - -
NumberofChannels 1 1 1 1
Output Ratiometric, 4mA ~ 20mA Ratiometric, 4mA ~ 20mA Ratiometric, 4mA ~ 20mA Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Sensitivity - - - -
Frequency 0Hz ~ 5kHz 0Hz ~ 5kHz 0Hz ~ 5kHz 0Hz ~ 5kHz
Linearity - - - -
Accuracy ±1% ±1% ±1% ±1%
Voltage-Supply 24V 24V 24V 24V
ResponseTime 500ms 500ms 500ms 500ms
Current-Supply(Max) - - - -
OperatingTemperature -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C