Lumex Opto/Components Inc. WEC22H-1102A
WEC22H-1102A
Part No.:
WEC22H-1102A
Manufacturer:
Lumex Opto/Components Inc.
Category:
Pushbutton Switches
Package:
Datasheet:
ShinYuaWEC22H-1102A.pdf
Description:
TS 22MM STAINLESS MOM ILL RGB WI
Packaging:
Bulk
Series:
WEC22H
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount, Front
Type:
Standard, Illuminated
Circuit:
SPST-NO
SwitchFunction:
Off-Mom
CurrentRating(Amps):
1.5A (DC)
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
24 V
ActuatorType:
Round, Button, Flush
ActuatorMarking:
Color-Actuator/Cap:
Silver
IlluminationTypeColor:
LED, Red/Green/Blue
IlluminationVoltage(Nominal):
24 VDC
TerminationStyle:
Wire Leads
IngressProtection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:
PanelCutoutDimensions:
Circular - 22.15mm Dia
Category:
Pushbutton Switches
Datasheet:
ShinYuaWEC22H-1102A.pdf
1. How to order WEC22H-1102A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the WEC22H-1102A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WEC22H-1102A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WEC22H-1102A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WEC22H-1102A WEC22H-2102A
Part Number WEC22H-1102A WEC22H-2102A
Manufacturer Lumex Opto/Components Inc. Lumex Opto/Components Inc.
Packaging Bulk Bulk
Series WEC22H WEC22H
ProductStatus Active Active
MountingType Panel Mount, Front Panel Mount, Front
Type Standard, Illuminated Standard, Illuminated
Circuit SPST-NO SPST-NO
SwitchFunction Off-Mom Off-Mom
CurrentRating(Amps) 1.5A (DC) 1.5A (DC)
VoltageRating-AC - -
VoltageRating-DC 24 V 24 V
ActuatorType Round, Button, Flush Round, Button, Flush
ActuatorMarking - -
Color-Actuator/Cap Silver Silver
IlluminationTypeColor LED, Red/Green/Blue LED, Red/Green/Blue
IlluminationVoltage(Nominal) 24 VDC 24 VDC
TerminationStyle Wire Leads Wire Leads
IngressProtection IP67 - Dust Tight, Waterproof IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features - -
PanelCutoutDimensions Circular - 22.15mm Dia Circular - 22.15mm Dia