Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WKP681MCPEF0KR
WKP681MCPEF0KR
Part No.:
WKP681MCPEF0KR
Datasheet:
ShinYuaWKP681MCPEF0KR.pdf
Description:
CAP CER 680PF 760VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
760VAC
TemperatureCoefficient:
Y5U (E)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)
Datasheet:
ShinYuaWKP681MCPEF0KR.pdf
1. How to order WKP681MCPEF0KR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the WKP681MCPEF0KR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WKP681MCPEF0KR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WKP471MCPEF0KR WKP681MCPEF0KR WKP681MCPERUKR WKP221MCPERUKR WKP102MCPEF0KR
Part Number WKP471MCPEF0KR WKP681MCPEF0KR WKP681MCPERUKR WKP221MCPERUKR WKP102MCPEF0KR
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series WKP WKP WKP WKP WKP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 680 pF 680 pF 680 pF 680 pF 680 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 760VAC 760VAC 760VAC 760VAC 760VAC
TemperatureCoefficient Y5U (E) Y5U (E) Y5U (E) Y5U (E) Y5U (E)
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings X1, Y1 X1, Y1 X1, Y1 X1, Y1 X1, Y1
Applications Safety Safety Safety Safety Safety
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm)