Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WKP681MCPERZKR
WKP681MCPERZKR
Part No.:
WKP681MCPERZKR
Datasheet:
ShinYuaWKP681MCPERZKR.pdf
Description:
CAP CER 680PF 760VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
760VAC
TemperatureCoefficient:
Y5U (E)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)