Walsin Technology Corporation WLFM160808MR47PP
WLFM160808MR47PP
Part No.:
WLFM160808MR47PP
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaWLFM160808MR47PP.pdf
Description:
INDUCTOR FIXED 0.47UH 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
FM
ProductStatus:
Active
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1.2 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
100mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
70MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0603
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaWLFM160808MR47PP.pdf
1. How to order WLFM160808MR47PP on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the WLFM160808MR47PP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLFM160808MR47PP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WLFM201209M4R7PC WLFM201209M2R2PC WLFM160808MR47PP WLFM160808M1R0PP WLFM160808M2R2PP
Part Number WLFM201209M4R7PC WLFM201209M2R2PC WLFM160808MR47PP WLFM160808M1R0PP WLFM160808M2R2PP
Series FM FM FM FM FM
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 470 nH 470 nH 470 nH 470 nH 470 nH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1.2 A 1.2 A 1.2 A 1.2 A 1.2 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 70MHz 70MHz 70MHz 70MHz 70MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz