Walsin Technology Corporation WLFM201205MR47PP
WLFM201205MR47PP
Part No.:
WLFM201205MR47PP
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaWLFM201205MR47PP.pdf
Description:
INDUCTOR FIXED 0.47UH 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
FM
ProductStatus:
Active
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1.1 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
120mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
100MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz