Torex Semiconductor Ltd XC9235A19C4R-G
XC9235A19C4R-G
Part No.:
XC9235A19C4R-G
Package:
6-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaXC9235A19C4R-G.pdf
Description:
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Voltage-Input(Min):
2V
Voltage-Input(Max):
6V
Voltage-Output(Min/Fixed):
1.9V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
600mA
Frequency-Switching:
1.2MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)