Torex Semiconductor Ltd XC9235A32DMR-G
XC9235A32DMR-G
Part No.:
XC9235A32DMR-G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
ShinYuaXC9235A32DMR-G.pdf
Description:
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Voltage-Input(Min):
2V
Voltage-Input(Max):
6V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.2V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
600mA
Frequency-Switching:
3MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)