Torex Semiconductor Ltd XC9260B23CER-G
XC9260B23CER-G
Part No.:
XC9260B23CER-G
Package:
6-UFDFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaXC9260B23CER-G.pdf
Description:
1.5A COT CONTROL SYNCHRONOUS STE
Voltage-Input(Min):
2.7V
Voltage-Input(Max):
5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
1.5A
Frequency-Switching:
1.2MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C (TA)