Torex Semiconductor Ltd XC9262A32D1R-G
XC9262A32D1R-G
Part No.:
XC9262A32D1R-G
Package:
8-XFLGA
Datasheet:
ShinYuaXC9262A32D1R-G.pdf
Description:
ULTRA SMALL 1.5A COT CONTROL SYN
Series:
XC9262
Voltage-Input(Min):
2.7V
Voltage-Input(Max):
5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.2V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
1.5A
Frequency-Switching:
3MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C (TA)