Torex Semiconductor Ltd XC9262A33D1R-G
XC9262A33D1R-G
Part No.:
XC9262A33D1R-G
Datasheet:
ShinYuaXC9262A33D1R-G.pdf
Description:
ULTRA SMALL 1.5A COT CONTROL SYN
Voltage-Input(Min):
2.7V
Voltage-Input(Max):
5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
1.5A
Frequency-Switching:
3MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C (TA)