Torex Semiconductor Ltd XC9281A26E1R-G
XC9281A26E1R-G
Part No.:
XC9281A26E1R-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
6-XFLGA
Datasheet:
ShinYuaXC9281A26E1R-G.pdf
Description:
HISAT-COT CONTROL EXTREMELY SMAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
XC9281
ProductStatus:
Obsolete
Function:
Step-Down
OutputConfiguration:
Positive
Topology:
Buck
OutputType:
Fixed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
2.5V
Voltage-Input(Max):
5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.6V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
600mA
Frequency-Switching:
6MHz
SynchronousRectifier:
Yes
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C (TA)