Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0007700R000T0L
Y0007700R000T0L
Part No.:
Y0007700R000T0L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY0007700R000T0L.pdf
Description:
RES 700 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
S
ProductStatus:
Active
Resistance:
700 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations:
0.336 (8.53mm)