Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0011220K000B0L
Y0011220K000B0L
Part No.:
Y0011220K000B0L
Datasheet:
ShinYuaY0011220K000B0L.pdf
Description:
RES 220K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
220 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.575 L x 0.160 W (14.61mm x 4.06mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)