Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0012500R000T9L
Y0012500R000T9L
Part No.:
Y0012500R000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY0012500R000T9L.pdf
Description:
RES 500 OHM 1.5W 0.01% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Series:
S
Resistance:
500 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
1.5W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.820 L x 0.160 W (20.83mm x 4.06mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)