Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0013100K000T9L
Y0013100K000T9L
Part No.:
Y0013100K000T9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY0013100K000T9L.pdf
Description:
RES 100K OHM 2W 0.01% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
S
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
2W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.200 L x 0.260 W (30.48mm x 6.60mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)