Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0013128R000A9L
Y0013128R000A9L
Part No.:
Y0013128R000A9L
Datasheet:
ShinYuaY0013128R000A9L.pdf
Description:
RES 128 OHM 2W 0.05% RADIAL
Resistance:
128 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.200 L x 0.260 W (30.48mm x 6.60mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)