Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y001350R0000T0L
Y001350R0000T0L
Part No.:
Y001350R0000T0L
Datasheet:
ShinYuaY001350R0000T0L.pdf
Description:
RES 50 OHM 2W 0.01% RADIAL
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.200 L x 0.260 W (30.48mm x 6.60mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)