Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y001410K0000A9L
Y001410K0000A9L
Part No.:
Y001410K0000A9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaY001410K0000A9L.pdf
Description:
RES 10K OHM 1/5W 0.05% AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
VMTA55
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.120 Dia x 0.270 L (3.05mm x 6.86mm)