Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y001457R5800B9L
Y001457R5800B9L
Part No.:
Y001457R5800B9L
Datasheet:
ShinYuaY001457R5800B9L.pdf
Description:
RES 57.58 OHM 1/5W 0.1% AXIAL
Resistance:
57.58 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.120 Dia x 0.270 L (3.05mm x 6.86mm)