Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0014667R760A0L
Y0014667R760A0L
Part No.:
Y0014667R760A0L
Datasheet:
ShinYuaY0014667R760A0L.pdf
Description:
RES 667.76 OHM 1/5W 0.05% AXIAL
Resistance:
667.76 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.120 Dia x 0.270 L (3.05mm x 6.86mm)