Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00147K53520A0L
Y00147K53520A0L
Part No.:
Y00147K53520A0L
Datasheet:
ShinYuaY00147K53520A0L.pdf
Description:
RES 7.5352K OHM 1/5W 0.05% AXIAL
Resistance:
7.5352 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.120 Dia x 0.270 L (3.05mm x 6.86mm)