Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y001510K0000A9L
Y001510K0000A9L
Part No.:
Y001510K0000A9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaY001510K0000A9L.pdf
Description:
RES 10K OHM 1/4W 0.05% AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
VMTB60
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.160 Dia x 0.375 L (4.06mm x 9.53mm)