Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0019108R950V9L
Y0019108R950V9L
Part No.:
Y0019108R950V9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaY0019108R950V9L.pdf
Description:
RES 108.95 OHM 0.3W 0.005% AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
H
ProductStatus:
Active
Resistance:
108.95 Ohms
Tolerance:
±0.005%
Power(Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.375 Dia x 0.625 L (9.53mm x 15.88mm)