Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y001910R0000A0L
Y001910R0000A0L
Part No.:
Y001910R0000A0L
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaY001910R0000A0L.pdf
Description:
RES 10 OHM .3W .05% AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Series:
H
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.3W
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.375 Dia x 0.625 L (9.53mm x 15.88mm)