Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y001917K5370V0L
Y001917K5370V0L
Part No.:
Y001917K5370V0L
Datasheet:
ShinYuaY001917K5370V0L.pdf
Description:
RES 17.537KOHM 0.3W 0.005% AXIAL
Resistance:
17.537 kOhms
Tolerance:
±0.005%
Power(Watts):
0.3W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.375 Dia x 0.625 L (9.53mm x 15.88mm)