Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0020450K000B0L
Y0020450K000B0L
Part No.:
Y0020450K000B0L
Datasheet:
ShinYuaY0020450K000B0L.pdf
Description:
RES 450K OHM 1/4W 0.1% RADIAL
Series:
VSR
Resistance:
450 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.575 L x 0.160 W (14.61mm x 4.06mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)