Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0021750K000D0L
Y0021750K000D0L
Part No.:
Y0021750K000D0L
Datasheet:
ShinYuaY0021750K000D0L.pdf
Description:
RES 750K OHM 0.4W 0.5% RADIAL
Series:
VSR
Resistance:
750 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.4W
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.820 L x 0.160 W (20.83mm x 4.06mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)