Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0022100K000T9L
Y0022100K000T9L
Part No.:
Y0022100K000T9L
Datasheet:
ShinYuaY0022100K000T9L.pdf
Description:
RES 100K OHM 1W 0.01% RADIAL
Series:
VSR
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
1W
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.200 L x 0.260 W (30.48mm x 6.60mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)