Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0022200R000A9L
Y0022200R000A9L
Part No.:
Y0022200R000A9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY0022200R000A9L.pdf
Description:
RES 200 OHM 1W 0.05% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
VSR
ProductStatus:
Active
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
1W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.200 L x 0.260 W (30.48mm x 6.60mm)
NumberofTerminations:
0.413 (10.49mm)