Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0024100R000Q9L
Y0024100R000Q9L
Part No.:
Y0024100R000Q9L
Datasheet:
ShinYuaY0024100R000Q9L.pdf
Description:
RES 100 OHM 0.3W 0.02% RADIAL
Series:
H
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power(Watts):
0.3W
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.450 (11.43mm)