Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y002410K0000B0L
Y002410K0000B0L
Part No.:
Y002410K0000B0L
Datasheet:
ShinYuaY002410K0000B0L.pdf
Description:
RES 10K OHM .3W .1% RADIAL
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.3W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.450 (11.43mm)
Datasheet:
ShinYuaY002410K0000B0L.pdf
1. How to order Y002410K0000B0L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the Y002410K0000B0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y002410K0000B0L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y0716100R000B0L Y0024100R000B0L Y0024100R000B9L Y0024108R000B0L Y002410K0000B0L
Part Number Y0716100R000B0L Y0024100R000B0L Y0024100R000B9L Y0024108R000B0L Y002410K0000B0L
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series H H H H H
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm) 0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations 0.450 (11.43mm) 0.450 (11.43mm) 0.450 (11.43mm) 0.450 (11.43mm) 0.450 (11.43mm)