Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00245K71420A9L
Y00245K71420A9L
Part No.:
Y00245K71420A9L
Datasheet:
ShinYuaY00245K71420A9L.pdf
Description:
RES 5.7142KOHM 0.3W 0.05% RADIAL
Resistance:
5.7142 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.3W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
NumberofTerminations:
0.450 (11.43mm)