Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0028200K000T0L
Y0028200K000T0L
Part No.:
Y0028200K000T0L
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaY0028200K000T0L.pdf
Description:
RES 200K OHM 1W 0.01% AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Series:
VTA
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
1W
Features:
Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±8ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.375 Dia x 1.000 L (9.53mm x 25.40mm)